ДПА УКРАЇНИ ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ДОКУМЕНТАЛЬНИХ ПЕРЕВІРОК ЩОДО ДОТРИМАННЯ ПОДАТКОВОГО, ВАЛЮТНОГО ТА ІНШОГО ЗАКОНОДАВСТВА ПЛАТНИКАМИ ПОДАТКІВ – ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ

Наказом Державної податкової адміністрації України № 1003 від 24.12.2010р. затверджено Порядок оформлення результатів документальних перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, платниками податків – фізичними особами (далі Порядок). Наказ набрав чинності 11.02.2011р. …

Новий Порядок розроблений відповідно до вимог Податкового кодексу України, детальніше регулює деякі аспекти процедури податкового контролю, а також має деякі особливості. Зокрема, затверджений Порядок тепер розповсюджується, зокрема на самозайнятых осіб. 

Самозайнятою особою, відповідно до п.14.1.226 ст.14 Податкового кодексу України, вважається платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або здійснює незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької або незалежної професійної діяльності. 

Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи в науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінювачів, інженерів або
архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем і використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.

Також новації торкнулися результатів документальних перевірок. У відповідності з п. 4 Порядку, у разі встановлення під час перевірки порушень складається акт, а у разі відсутності порушень – довідка.

Прес-служба ДПА України відзначає, що Податковим кодексом України чіткіше визначені підстави, порядок і особливості проведення документальних позапланових перевірок. 

В цьому, вважає Арбітражний керівник Філатов Владислав Арнольдович, існує і позитивні моменти, наприклад, можливість вимагати від посадових осіб податкової служби чіткого дотримання затвердженого Порядку, а так само як і будь-якого іншого. 

Обов’язок дотримання, передбачених Законом порядків закладена в положенні ч. 2 ст. 19 Конституцій України, згідно якої органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.