ПОРУШЕНА КРИМІНАЛЬНА СПРАВА НЕ Є ПЕРЕШКОДОЮ ДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ БАНКРУТА! (СУДОВА ПРАКТИКА)

Порушення крімінальної справи майже не стало підставою для припинення ліквідації підприємства …


Господарським судом міста Києва, у відповідності до ст. 4 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” щодо боржника було застосовано судову процедуру банкрутства, ліквідацію банкрута. Постановою господарського суду боржника визнано банкрутом, припинено процедуру розпорядження майном, припинено повноваження органів управління банкрута, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Філатова Владислава Арнольдовича.

Поряд з цим, відносно посадових осіб даного підприємства прокуратурою Д-го району міста Києва було порушено кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого частиною 3 статті 212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах) та ст. 218 Кримінального кодексу України(фіктивне банкрутство).
В судових засіданнях представник прокуратури Д-го району міста Києва, яку було залучено для участі у справі, наполягав на припиненні ліквідації підприємста-банкрута і припиненні справи про банкрутсвто в зв’язку з порушенням кримінальної справи.

Проте господарський суд залишив клопотання прокуратури без задоволення. Господарський суд, у провадженні якого була справа про банкрутство, виходив з того, що винесена прокурором, слідчим, органом дізнання або суддєю постанова про порушення кримінальної справи не є перешкодою для провадження у справі про банкрутство.

Отже, виявлена правоохоронними органами в діях посадових осіб підприємства наявність ознак злочину не стала підставою для припинення ліквідаціх банкрута. Зазначеної правової позиції дотримується такох і апеляційна інстанція. На думку Київського апеляційного господарського суду саме господарським судом встановлюється неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури і саме господарським судом встановлюється фіктивність банкрутства.

Таким чином, відповідно до судової практики, спеціальний Закон України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” є пріоритетним перед іншими законами у разі ліквідації підприємства-банкрута.

Крім того, необхідно відзначити, що завдяки юридичної допомоги, яку надавали адвокати Адвокатського об’єднання “Адвокатська компанія “Соколовський і партнери”, всі кримінальні справи відностно посадових осіб підприємства було закрито.