ЛІКВІДАЦІЯ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “УКРПРОМБАНК”

Правління Національного банку України постановило з 21.01.2010р. відкликати банківську ліцензію «УКРПРОМБАНКУ». Також даною постановою ініційована процедура ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРПРОМБАНК»….

Правління Національного банку України постановило з 21.01.2010р. відкликати банківську ліцензію «УКРПРОМБАНКУ». Також даною постановою ініційована процедура ліквідації Товариства з обмеженою відповідальністю «УКРПРОМБАНК», припинено повноваження тимчасового адміністратора банку, правління, спостережної ради і загальних зборів банку.

Отже, відзначає Арбітражний керуючий Філатов Владислав Арнольдович, наглядова діяльність Національного банку України, спрямована, зокрема на фінансове оздоровлення банків та стабілізацію банківської системи України, не завжди призводить до позитивних результатів.

Таким чином, станом на 21.01.2010р. в Україні в ході ліквідації знаходяться вже п’ятнадцять банків, а саме: 
ВАТ АКБ “ГАРАНТ” м. Київ

АТ “ГРАДОБАНК” м. Київ

ТОВ “Київський універсальний банк” м. Київ

КАБ “Слов’янський” м. Запоріжжя

ВАТ “Європейський банк розвитку та заощаджень” м. Сімферополь

КБ “Княжий” м. Рівне

ВАТ КБ “Причорномор’я” м. Дніпропетровськ

ВАТ АКБ “Одеса-Банк” м. Одеса

ВАТ “Європейський” м. Київ

ВАТ АКБ “Національний стандарт” м. Київ

ЗАК “Лісбанк” м. Ужгород

АК “Банк регіонального розвитку” м. Київ

АКБ “Східно-Європейський банк” м. Київ

КБ “Українська фінансова група” м. Київ

ТОВ “Укрпромбанк” м. Київ.


Відповідно до статті 88 Закону України «Про банки і банківську діяльність» № 2121-III від 07.12.2000р. процедура ліквідації банку повинна бути завершена не пізніше трьох років з дня відкликання банківської ліцензії. Національний банк України має право продовжувати процедуру ліквідації банків на термін до одного року, а системоутворюючих банків – на термін до двох років. 

Проте, відзначає Арбітражний керуючий Філатов Владислав Арнольдович, ліквідаторами банків зазначені терміни проведення ліквідації значно порушуються. Пов’язано це насамперед великою кількістю кредиторів, різноманітністю активів та тривалістю певних заходів у процедурі ліквідації. Ліквідаційна процедура банку вважається завершеною, а банк вважається ліквідованим, відповідно до статті 98 Закону України «Про банки і банківську діяльність» № 2121-III від 07.12.2000р., з моменту внесення запису про це до Державного реєстру банків після ухвалення звіту ліквідатора.