Затверджено новий порядок задоволення вимог кредиторів до страховиків

09.01.2009р. набрав чинності Закон України вiд 17.12.2008 № 675-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо черговості задоволення вимог страхувальників у разі ліквідації страховика». Даним законом змінено порядок задоволення вимог кредиторів у разі визнання господарським судом страховика банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

 

З законодавчою ініціативою щодо цього Закону Кабінет Міністрів України виступив ще у 2007 році. На разі, враховуючи нестабільну фінансову та економічну ситуацію в країні, Верховна Рада України впорядкувала ринок страхування стосовно можливого банкрутства страховиків.

Так у Закон “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” внесено зміни, якими встановлено, що вимоги страхувальників у разі визнання господарським судом страховика банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури задовольняються у першу чергу. Крім цього, в цьому разі в першу чергу підлягають задоволенню вимоги кредиторів за договорами особистого страхування і в останню задовольняються вимоги юридичних осіб. Тільки після задоволення вимог кредиторів за договорами страхування, вимог, забезпечених заставою та інших вимог і витрат, зазначених у Законі, можуть бути задоволенні вимоги інших кредиторів.

Арбітражний керуючий Філатов Владислав Арнольдович вважає, що внесення відповідних змін у Закон “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” упорядковує черговість задоволення вимог кредиторів щодо вимог за договорами страхування, що безперечно йде на користь законним майновим інтересам фізичних та юридичних осіб – страхувальників. Даними змінами вимоги страхувальників задовольняються у одну чергу з вимогами, забезпеченими заставою. Таким чином, суттєво збільшується можливість задоволення вимог за договорами страхування у разі визнання господарським судом страховика банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Не можна однозначно казати про обов’язкові негативні наслідки економічної ситуації в країни, щодо повального та безповоротного банкрутства усіх суб’єктів підприємницької діяльності, в тому числі страхових компаній. Проте цілком можлива і об’єктивно обґрунтована неплатоспроможність, а внаслідок цього ліквідація підприємств або застосування до деяких з них незабаром певних судових процедур банкрутства. Тому, підтримка професіонала буде корисною, незалежно від того боржником чи кредитором виступає особа у справі про банкротство.

Арбітражний керуючий Філатов Владислав Арнольдович допоможе вибрати оптимальну схему і вирішити будь-які питання на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог законодавства.